Słownik
Biustonosz żelowy
Biustonosze żelowe to bardzo popularny rodzaj bielizny. Biustonosz push-up z żelowymi wstawkami wyczaruje właścicielce piękny i seksowny dekolt. Wyjmowane podkładki żelowe służą nie tylko do powiększania biustu, ale także do zaokrąglania biustu.

Biustonosz samoprzylepny
Niewidoczny samoprzylepny biustonosz utrzymuje biust i tworzy atrakcyjny dekolt. Pasuje pod ubrania, które nie mają pasków lub są specjalnie wycięte. Biustonosz dyskretnie spina piersi, a mimo to nie będzie to widoczne pod ubraniem.

Biustonosz balkonetka/bardotka
Piersi są podtrzymywane, a bielizna jest odpowiednia dla wszystkich rozmiarów i kształtów biustu. Ramiączka umieszczone na samej krawędzi biustonosza są typowe. Ramiączka mogą być odpinane, dzięki czemu balkonetka można nosić również pod sukienkę lub top bez ramiączek.

Biustonosz bandeau
Pod nazwą bandeau znajduje się bardzo wygodny biustonosz, który można nosić pod ubraniem bez ramiączek lub pod przezroczystą bluzką. Jest to pasek, który z łatwością otula piersi. Ponieważ nie działa bardzo podtrzymująco, jest szczególnie odpowiedni dla kobiet z mniejszym biustem.

Majtki bikini
Te seksowne majteczki swobodnie opadają na biodra, a przednia część jest ostro odcięta. Po bokach często znajdziesz ozdobne sznurowadła lub zamki. Majtki bikini podkreślają sylwetkę zwłaszcza kobietom o mniejszej figurze i pośladkach.

Fiszbiny do biustonosza
Fiszbiny tworzą solidną część, która jest wszyta w dolną partię biustonosza. Kiedyś były wykonane z kości wieloryba, dziś znamy je w postaci metalowej lub plastikowej. Ich głównym celem jest modelowanie biustonosza.

Braletka
Koronkowy wygodny biustonosz z miękkimi miseczkami bez usztywnienia lekko podtrzymuje biust. Jest to więc bardzo wygodny model, nawet do spania. Ozdobny biustonosz typu braletka z łatwością zastąpi całą górę część stroju.

Majtki push-up
Zadaniem majtek push-up jest powiększenie i uniesienie pośladków tak, aby wyglądały na większe i miały ładniejszy i bardziej zaokrąglony kształt. Dodatkowo bez problemu dyskretnie schowasz pod ubraniem bezszwowe figi push-up.

Dekolt
Dekolt przyciąga uwagę bez dyskusji. Pomyśl o tym jako o pionowym rowku, który tworzy się między kobiecymi piersiami. Linia ta powstaje poprzez ściśnięcie piersi. Bardziej urokliwemu dekoltowi może pomóc biustonosz typu push-up, który unosi piersi, wypełnia dolną część i ściska je.

Wkładki do biustonosza
W miseczki biustonosza wkładane są wypełnienia poduszkowe, których zadaniem jest zaokrąglenie kształtu biustu, a jednocześnie podtrzymanie go i optyczne powiększenie. Pianka i żel to najczęstsze materiały, z których wykonane są wkładki. Zdejmowane wypełnienie znajduje się nawet w górnej części kostiumu kąpielowego.

Biustonosz zapinany na szyi
Jest to rodzaj biustonosza, który zakłada się pod sukienkę lub top z wiązaniem na karku. Ramiączka nie owijają się klasycznie wokół ramion, ale zapinają się tuż za szyją. W większości tych biustonoszy ramiączka można całkowicie odpiąć, dzięki czemu bieliznę można następnie nosić pod ubraniem, kombinezonem lub topem bez ramiączek.